Standard Norsok M-501:2022 to zestaw wytycznych dotyczących ochrony antykorozyjnej w przemyśle naftowym i gazowym. Jest to kluczowy dokument, który wyznacza standardy dla powłok ochronnych na konstrukcjach stalowych. W GTR Engineering oferujemy specjalistyczne szkolenie Norsok M-501, które przygotowuje do zrozumienia i zastosowania standardu w praktyce.

Szkolenia z antykorozji

Ochrona antykorozyjna to kluczowy aspekt w utrzymaniu infrastruktury przemysłowej, zwłaszcza w warunkach ekstremalnych, takich jak morskie platformy naftowe, rurociągi czy elektrownie wiatrowe. W tych środowiskach korozja może prowadzić do poważnych problemów strukturalnych i finansowych. Dlatego w GTR Engineering oferujemy kompleksowe szkolenia z antykorozji, które są zaprojektowane tak, aby uczestnicy zdobyli zarówno teoretyczną, jak i praktyczną wiedzę w tym zakresie.

Na naszych szkoleniach dowiesz się o metodach ochrony przeciwkorozyjnej, w tym o powłokach ochronnych, ochronie katodowej. Uczestnicy uczą się również, w jaki sposób prawidłowo ocenić i przygotować powierzchnię przed nałożeniem powłok zgodnie z aktualnymi normami i standardami, np. ISO 12944. Szkolenie zawiera również praktyczne ćwiczenia z kontroli jakości, które umożliwiają uczestnikom zastosowanie zdobytej wiedzy w realnych warunkach.

Dodatkowo, nasze kursy są prowadzone przez doświadczonych i wykwalifikowanych inspektorów antykorozyjnych powłok ochronnych, co gwarantuje, że wiedza przekazywana jest na najwyższym poziomie. Po ukończeniu szkolenia uczestnicy są przygotowani do podjęcia efektywnych działań antykorozyjnych w różnych sektorach przemysłu.

Szkolenie – Malowanie konstrukcji stalowych

Malowanie konstrukcji stalowych to kluczowy element w zapewnieniu długotrwałej ochrony antykorozyjnej. W GTR Engineering zdajemy sobie sprawę z tego, jak ważne jest prawidłowe przygotowanie powierzchni oraz aplikacja powłok ochronnych. Dlatego nasze szkolenia malowanie konstrukcji stalowych są skonstruowane tak, aby uczestnicy zdobyli gruntowną wiedzę na temat różnych technik malowania, rodzajów farb i powłok, a także metod kontroli jakości.

Wszystko to odbywa się w ścisłej zgodzie z Norsok M-501, który jest branżowym standardem określającym wymagania dla powłok ochronnych w ekstremalnych warunkach, takich jak platformy wiertnicze, czy rafinerie. Szkolenie obejmuje zarówno teorię, jak i praktyczne ćwiczenia. Wykonujemy również site test malarz (COQT), który pozwala na ocenę umiejętności teoretycznych oraz praktycznych.

Dzięki temu uczestnicy szkolenia są przygotowani do podjęcia wyzwań związanych z ochroną antykorozyjną w różnorodnych środowiskach, od konstrukcji lądowych po morskie.

Inspekcje powłok ochronnych

W GTR Engineering jakość jest dla nas priorytetem, co odzwierciedla się w szerokim zakresie oferowanych przez nas usług i szkoleń. Jednym z nich są kursy dla przyszłych inspektorów powłok ochronnych oraz kontrolerów jakości antykorozyjnych powłok ochronnych. Te specjalistyczne szkolenia są zaprojektowane tak, aby uczestnicy zdobyli nie tylko teoretyczną wiedzę, ale również praktyczne umiejętności niezbędne do nadzorowania i kontroli jakości powłok ochronnych w różnych warunkach.

Szkolenia te obejmują zarówno podstawy chemii i technologii powłok, jak i zaawansowane metody badania i oceny ich jakości. Uczestnicy uczą się, jak prawidłowo interpretować normy i specyfikacje, w tym kluczowy standard Norsok M-501, oraz jak przeprowadzać inspekcje i testy, takie jak badanie przyczepności, grubości powłoki, czy stopnia zasolenia powierzchni przed malowaniem.

Nasze kursy są prowadzone przez wykwalifikowanych ekspertów z wieloletnim doświadczeniem w branży, co gwarantuje najwyższy poziom nauczania. Po ukończeniu szkolenia uczestnicy są w przygotowani do podjęcia roli inspektorów, odpowiedzialnych za zapewnienie najwyższej jakości powłok ochronnych w różnych sektorach przemysłu.

Możesz również pobrać nasz ebook „Norsok bez tajemnic”. To książka, która z pewnością zainteresuje malarzy przemysłowych, kontrolerów jakości oraz inspektorów antykorozyjnych!

Ekspertyzy zabezpieczeń antykorozyjnych

GTR Engineering oferuje również usługi w zakresie ekspertyz zabezpieczeń antykorozyjnych, pomagając w wyborze najlepszych rozwiązań dla konkretnego projektu.

Standard Norsok M-501:2022 to kluczowy dokument w dziedzinie ochrony antykorozyjnej. Jako firma zajmujemy się kompleksowym szkoleniem i usługami, które pomagają w jego zrozumieniu i zastosowaniu. Niezależnie od tego, czy jesteś malarzem, inspektorem czy inżynierem, mamy dla Ciebie odpowiednie szkolenie poszerzające zakres Twojej wiedzy oraz oferujemy wsparcie.

Dowiedz się więcej o naszych szkoleniach i usługach, kontaktując się z nami już dziś!

Zobacz inne posty

 • Malowanie antykorozyjne zaworów

  Czym jest standard Norsok M-501:2022?

  Standard Norsok M-501:2022 to zestaw wytycznych dotyczących ochrony antykorozyjnej w przemyśle naftowym i gazowym. Jest to kluczowy dokument, który wyznacza standardy dla powłok ochronnych na [...]

 • Malowanie antykorozyjne offshore

  Wpływ szkoleń z malowania konstrukcji stalowych na rozwój zawodowy

  Po co szkolić się w zakresie technik malowania konstrukcji stalowych? Szkolenia z malowania konstrukcji stalowych zapewniają gruntowną wiedzę na temat różnych technik i materiałów stosowanych [...]

 • Platforma wiertnicza zabezpieczona antykorozyjnie przez specjalistów

  Kluczowe aspekty zaawansowanych szkoleń dla inspektorów powłok ochronnych

  Znaczenie szkoleń specjalistycznych Zaawansowane szkolenia dla inspektorów kontrolujących i nadzorujących wykonywanie powłok ochronnych są niezbędne w branży malowania przemysłowego i ochrony antykorozyjnej. Szkolenia zapewniają specjalistom [...]